gtag('config', 'TAG_ID', { ' allow_enhanced_conversions':true } ) ; google-site-verification=2DyE1uTqHZVks5SB7IhxJnfJxE8vD5XBcWe7SYx08xI
img
Hızlı Gönderi
10.999,00 TL
Ücretsiz Kargo
img
Hızlı Gönderi
3.199,00 TL
Ücretsiz Kargo
img
Hızlı Gönderi
6.799,00 TL
Ücretsiz Kargo
img
Hızlı Gönderi
6.799,00 TL
Ücretsiz Kargo

LAZER EPİLATÖR MÜ IPL Mİ ALMALI?

Epilasyon konusunda her kadının aklında aynı şey vardır. Daha kalıcı, daha etkili ve daha iyi... Bir çok kadın lazer epilasyonu tercih ederken bazıları IPL (yoğun atımlı ışık)'i alırlar. Ancak, hangisi daha iyi, daha güvenli, daha gelişmiştir ve senin için daha iyi sonucu verir?

Hangisinin daha iyi olduğuna karar verebilmek için lazer epilasyon ile IPL arasındaki farkları bilmemiz gerekiyor.

IPL yöntemi cilt boyunca dağılan çoklu dalgaboylarına (500 ile 1200 nanometreler arasında) sahip ışık üreten lamba kullanır. Tüy bu ışığı emerek çok sıcak bir duruma gelir ve böylelikle tüy üreten canlı hücreler ölür. Ancak lazer epilatörler sadece 1 özel dalgaboyu kulanarak belli bir bölgeyi hedef alır. Bu nedenle IPL yöntemi lazer teknoloji kadar güçlü ve hedefe odaklı olarak görülmez. Bu metotta kullanılan malzeme de lazerde kullanılandan çok daha ucuzdur.

Ayrıca, IPL uygulaması doğal sarışından koyu kahverengi veya siyaha uzanan tüy renklerine sahip, açık ile orta arası tenler için tavsiye edilir. Bu cihazlar ışık enerjisini emmek için daha az melanini olan çok sarışın, kızıl, ağarmış ya da beyaz tüylerde çok etkili değildir. Ancak lazer tüm cilt tipleri ve tonları için uygundur.

IPL yönteminin çok koyu ciltler için tavsiye edilmemesinin nedeni IPL lamba tarafından üretilen ışığın kalın ve sert tüylere etki edecek kadar güçlü bir şekilde derine nüfuz edememesidir. Özetle, ışık deri altında emilebilir ve cilt pigmentinin ısınarak yanık riskine neden olabilir.

Lazer teknoloji ile sadece saç folikülü hedef alınıp ısıtıldığından cildiniz etkilenmez. Lazerle epilasyon işlemi, kullanıcının tüy rengine uygun tam doğru bir dalgaboyunun uygulanıyor olması nedeniyle spesifik bir işlemdir. Örneğin, en etkili sonuç için, kahverengi tüy en iyi 800 nanometrede alınır. Her bir lazer atımı sadece saniyenin bir bölümünde meydana gelir ve tek seferde bir çok tüye etki eder. Vücudun büyük bir bölümüne epilasyon uygulanacaksa bu büyük bir avantajdır. 

EĞER LAZER DAHA ETKİLİYSE, DAHA MI ACI VERİCİDİR?

Lazer epilasyon IPL'e göre daha acısızdır. Lazer epilatörlerin çoğu, sıcaklık ve acı hissini ferahlatmak için serinletici fanlara sahiptir. Bir çok kullanıcının düşük fiyatı nedeniyle IPL'i tercih etmesine rağmen uzun vadede lazerin daha verimli olduğunu söyleyebiliriz. (kalıcı çözüm için çoğu kullanıcılarda 5 seans yeterlidir)

Elbette, IPL uygulaması güzellik endüstrisinde yerini alan harika bir araçtır. Kan damarlarına yüzeysel pigmentasyonla uygulama yapmak için mükemmel bir yöntemdir.


Epilasyon Cihazları
 
Epilasyon Cihazları kategorisinde Braun, Silk-n, Rowenta, Philips gibi dünyanın önde gelen epilatör cihazı markalarının ürünlerini en uygun fiyat ve hızlı teslim avantajlarıyla bulabilirsiniz. Sitemizde satışa sunulan epilatörlerin büyük bir kısmı devamlı olarak kampanyada bulunmakta ve aynı gün kargoya verilmektedir. 
Epilasyon Cihazları kategorisinde BraunSilk-nRowentaPhilips gibi dünyanın önde gelen epilatör cihazı markalarının ürünlerini en uygun fiyat ve hızlı teslim avantajlarıyla bulabilirsiniz. Sitemizde satışa sunulan epilatörlerin büyük bir kısmı devamlı olarak kampanyada bulunmakta ve aynı gün kargoya verilmektedir. Sitemizde günümüz teknolojisinin ürettiği tüm çeşitlerde epilatörler yer almaktadır. Braun'un yüksek teknolojili epilatörleri, Silk-n'in ışık atımlı, can yakmayan, kalıcı epilasyon sağlayan, düşük fiyatlı epilatörleri, Rowenta'nın her keseye uygun epilatörleri çeşitlerimizden sadece bazılarıdır. Epilatör modelleri ve fiyatlarını marka ve özelliklerine göre filtreleyerek rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

 


Çok Satılan Epilatörler