gtag('config', 'TAG_ID', { ' allow_enhanced_conversions':true } ) ; google-site-verification=2DyE1uTqHZVks5SB7IhxJnfJxE8vD5XBcWe7SYx08xI

BOSCH YETKİLİ SATICISI


BOSCH ANKARA VE SAMSUN YETKİLİ SATICISIFritözler
 
Mutlaka her evin ve işyerinin mutfağında yerini alan fritözler kızartma yemeklerimizi hazırlarken en büyük yardımcımızdır. Günümüzde fritözler sadece patates kızartması hazırlamak için değil, köfte, sigara böreği, tavuk gibi gıdalar hazırlanırken de kullanılmaya başlanmıştır. Ancak kızartmaların insan sağlığına verdiği zarar ortada olduğu için fritöz seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.  
Mutlaka her evin ve işyerinin mutfağında yerini alan fritözler kızartma yemeklerimizi hazırlarken en büyük yardımcımızdır. Günümüzde fritözler sadece patates kızartması hazırlamak için değil, köfte, sigara böreği, tavuk gibi gıdalar hazırlanırken de kullanılmaya başlanmıştır. Ancak kızartmaların insan sağlığına verdiği zarar ortada olduğu için fritöz seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Fritözlerde kullanılan yağlar tekrar tekrar kullanılmakta olduğu için mümkün olduğunca az yağ ile pişirme sağlayabilen fritözler tercih edilmeli ve fritözün yağı mümkün olan en sık aralıklarla değiştirilmelidir. Tefal, Delonghi gibi markaların bir kaşık yağ ile son derece leziz kızartmalar hazırlayabilen fritöz ürünleri mevcuttur. Bir kaşık yağ kızartılacak gıdanın üzerinde gezdirilmekte, fritöz çalıştırılmakta ve 30 dakika gibi bir sürede lezzetli olduğu kadar hafif gıdalar hazır hale gelmektedir. Özellikle çocukların küçük yaştan itibaren bu tür fritözlerle hazırlanan yemeklere alıştırılması, çocuğun ilerleyen yaşlarda daha sağlıklı bir hayat geçirmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, kızartma yememesi gereken kalp ve damar hastaları için de bu tür fritözler önerilmektedir. Kullanılacak az miktardaki yağın da zeytinyağı olarak kullanılması o gıdayı tüketenlerin sağlığına olumlu katkıda bulunacaktır.